Morbi E-Ticaret - Demo
Üye Girişi | Yeni Üyelik
Arama
           Listelerim
         Alışveriş Sepetim:
Yeni Eklenenler |
En Çok Satanlar |
İndirimdeki Ürünler |
Kampanyalı Ürünler |
Özel Fiyatlar
Müşteri Hizmetleri
Alışveriş
Sipariş Sonrası İşlemler
Güvenlik
3D Secure nedir?
Sözleşmeler
Müşteri Hizmetleri

 

Mağaza Güvenlik AltyapımızGüvenlik

 

Mağazamız RapidSSL sertifikalarıyla hizmet vermektedir.

Armutkoltuklar.com elektronik mağazamız, müşteri ve mağazamız arasında transfer edilen bilgiyi, müşterilerimizi ve mağazamızı koruyacak güvenlik altyapısına sahiptir.

Mağazamızda, işlemlerinizde yüksek güvenliğin sağlandığı 128-bit SSL şifreleme kullanılmaktadır.

SSL nedir?

SSL, kullandığınız browser ile bağlı olduğunuz sitenin web server’ı arasında yapılan bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan bir güvenlik protokolüdür. SSL güvenlik alanında gönderilen bilgiler önce çözülmesi normalde mümkün olmayan bir kodlama sistemiyle şifrelenir ve diğer kişiler tarafından okunamaz hale getirilir. Bu bilgi ancak şifreyi deşifre etmeye yetkili web server tarafından çözülüp okunabilir. Böylece mesajı gönderen ve alan yerlerin doğru yerler olduğu garanti altına alınmış olur.

Mağazamız GeoTrust, Inc. CA-1 SSL sertifikalarıyla hizmet vermektedir.

Güncel web tarayıcıları tarafından desteklenen, sahtecilik amaçlı sitelerin güvenli sitelerden daha kolay ayırt edilmesini sağlayan 128-bit SSL özelliğine sahip " GeoTrust, Inc. Rapidssl CA-1 SSL" sertifika uygulaması kullanılaktadır.

RapidSSL diğer tüm SSL Sertifikaları gibi x509 ve PKCS standartlarına uygundur. 1024 bit anahtarlı asimetrik (RSA) ve istemcinin gücü oranında 256 bit'e kadar simetrik (RC4, AES) anahtar kullanarak şifreleme yapmaktadır.

Kullandığınız web tarayıcısı bu özelliği destekliyorsa sanal mağazamıza girişinizde tarayıcınızın adres satırı yeşil renkte görünecek ve armutkoltuklar.com’un güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına adres satırına tıklayarak ulaşabileceksiniz.

 


Eğer sitenin dolandırıcılık amaçlı sahte bir site olduğu önceden tespit edilmişse, adres satırı kırmızı renge dönüşecektir. Kırmızı adres çubuğu ile karşılaşıldığında site üzerinde hiçbir işlem yapılmamalı ve 0(232) 445 99 77 numaralı çağrı merkezimize haber verilmelidir.

Bazı tarayıcılar ise bu sertifikayı tanır ancak SSL sertifikalarının sunmakta olduğu özelliklerden faydalanamayarak tarayıcıların adres satırını yeşil renge çeviremezler. Bu durum, bu tarayıcıları kullanmanın güvensiz olduğunu göstermemekte olup sahte siteleri gerçek sitelerden ayırt etmeye yarayan uyarıları desteklemediğinin bir göstergesidir.

GeoTrust, Inc. CA-1 SSL sertifika uygulamamızı kullanabilmeniz için öncelikle, bilgisayarınızın bu özelliği destekleyen güncel bir web tarayıcıya sahip olması gerekmektedir..

Microsoft Internet Explorer 8.0, Mozilla Firefox 3.6.x, Apple Safari 5, Opera 10.x, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılardan birisini kullanıyorsanız mağzamıza girişiniz sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcınızın en kısa sürede yazılımcı firmaların resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellenmesi faydalı olacaktır.